Sekuestrohet mbi 8 kg kokainë, arrestohet shqiptari dhe italiani/ Ja çfarë i tradhëtoi

sekuestrohet mbi 8 kg kokaine arrestohet shqiptari dhe italiani ja cfare i tradhetoi
sekuestrohet mbi 8 kg kokaine arrestohet shqiptari dhe italiani ja cfare i tradhetoi

Një operacion i rëndësishëm antidrogë është zhvilluar nga Policia Financiare e Bolzanos në rrugën shtetërore 38 në Val Venosta, në zonën komunale të Silandros.

Gjatë një kontrolli rutinë, financuesit sekuestruan rreth 8.5 kilogramë kokainë të fshehur në bordin e një makine që vinte nga Gjermania.

Makina me targa italiane është ndalur teksa vinte nga Shtutgarti. Në automjet ishin dy burra, një italian dhe një shqiptar. Sjellja e tyre e acaruar ngjalli menjëherë dyshime te forcat policore, ndërsa gjatë pyetjeve të thjeshta dhanë shpjegimeve kontradiktore për arsyen e udhëtimit të tyre.

Kontrolli i mjetit u krye me ndihmën e qenve anti-drogë, të cilët identifikuan menjëherë tetë pako kokaine të fshehura në një ndarje të fshehtë në bagazh. Në total, droga e sekuestruar arrin në 8 kg e 581 g.

Sipas vlerësimeve të Policisë Financiare, kokaina do të shitej në tregun e zi me një vlerë prej 1.5 milionë euro. Përveç drogës është sekuestruar edhe mjeti. Dy burrat u arrestuan dhe u dërguan në burgun e Bolzanos.

Vijojnë ende hetimet për të verifikuar ndonjë lidhje mes kësaj sekuestroje dhe një sekuestrimi të madh të mëparshëm prej 100 kg hashash, të ndodhur dy javë më parë në Resia.

Edhe në atë rast, droga ishte zbuluar në një makinë që vinte nga Gjermania.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts