Senati francez kundër vaksinimit të detyrueshëm

19:58 14/10/2021

Senati në Francë hodhi poshtë një projektligj, që parashikonte t’a bënte vaksinimit anti-COVID, të detyrueshëm për të gjithë.

Projektligji i propozuar nga socialistët u hodh poshtë me 262 vota kundër dhe 64 pro. Ishin deputetët e partive të djatha, që kanë shumicën në senat, ata që e hodhën poshtë.

Sidoqoftë, nga mesi i Shtatorit, vaksinimit të detyrueshëm i janë nënshtruar 2.7 milionë punonjës të sistemit shëndetësor në gjithë Francën.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.