“Serbia duhet të angazhohet qartazi për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit”, pas Kosovës, Gjermania shqyrton mundësinë e masave ndaj Beogradit

Qarqe qeveritare nga Gjermania sërish kanë theksuar rëndësinë e shtensionimit në Ballkan për situatën gjeopolitike në Evropë. Gjatë një takimi me gazetarë në Berlin, një zyrtar i lartë i kancelarisë gjermane i tha DW se Prishtina dhe Beogradi duhet t’i kthehen tryezës së bisedimeve. Gjermania e rriti javën e kaluar presionin ndaj Kosovës duke anuluar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts