“Serbia ka shërbyer si satelit i Rusisë”/ Presidentja e Kosovës e prerë: S’kam plan të takohem me Vuçiçin, të zbatojë marrëveshjet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka akuzuar Serbisë se vazhdimisht ka shërbyer si satelit i Rusisë në rajonin e Ballkanit dhe se ka pasur tendenca për të destabilizuar Kosovën dhe vende të tjera të rajonit. Në Samitin e Liderëve në Moldavi, Osmani gjithashtu ka thënë se është e rëndësishme që shtetet aleatë të ndihmojnë në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts