Serbia mban zgjedhjet parlamentare, lokale e krahinore. Thirrja për shqiptarët në Luginën e Preshevës

Serbia mban zgjedhjet parlamentare, lokale e krahinore. Thirrja për shqiptarët në Luginën e Preshevës

Serbia mban të dielën zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, lokale e krahinore. Të drejtë vote kanë rreth 6.5 milionë banorë, të cilët mund ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre prej orës 07:00 deri në 20:00. Të hapura do të jenë 8.273 qendra votimi. Këto janë zgjedhjet e pesta që organizohen në Serbi prej vitit 2012, dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts