“Serbia po mbështet dhe financon terrorizmin”, Sveçla: Investimi në të ardhmen e sigurt, një domosdoshmëri

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka deklaruar nga panairi i industrisë së mbrojtjes, sigurisë dhe teknologjisë, EUROSATORY 2024 se Serbia mbështet dhe financon terrorizmin. Ai theksoi se në këto kohë dhe rrethana me sfida për sigurinë investimi në të ardhmen e sigurt të vendit është një domosdoshmëri. “Me zëvëndësministrin e Mbrojtjes […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts