Serialet pretendente për Emmy

22:53 13/07/2021

Ndarja e çmimeve më 10 Shtator me numër të kufizuar të audiencës për shkak të Covid-19

Seriali i njohur The Queen’s Gambit qĂ« tregon historinĂ« e jashtĂ«zakonshme e Beth Harmon e cila  bĂ«het lojtarja mĂ« e mirĂ« shahut nĂ« botĂ« Ă«shtĂ« kandidat kryesor pĂ«r çmimet Emmy.

The Queen’s Gambit Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« seriali mĂ« i klikuar ndonjĂ«herĂ« nĂ« platformĂ«n e Netflix dhe pĂ«r njĂ« periudhĂ« tĂ« gjatĂ« kohore u vendos nĂ« vendin e parĂ« tĂ« dhjetĂ« serialeve mĂ« popullore.

Po ashtu edhe seriali amerikan “Ted Lasso”, Ă«shtĂ« ndĂ«r pretendetĂ«t kryesorĂ« pĂ«r tĂ« marrĂ« nominime nĂ« ceremoninĂ« e ndarjes sĂ« çmimeve Emmy. “Ted Lasso” tregon historinĂ« pĂ«r njĂ« trajner amerikan qĂ« nis karrierĂ«n nĂ« Angli,”.

NĂ« mesin e projekteve tĂ« famshme kinematografi Ă«shtĂ« edhe sezoni i katĂ«rt i “The CroĂ«n”. Ai risjell nĂ« vĂ«mendje personazhet mĂ« tĂ« njohur tĂ« atĂ« tĂ« PrinceshĂ« DianĂ«s si dhe ish-Kryeministren Britanike Margaret Thatcher.

Drama e Netflix  e cila bazohet nĂ« ngjarje tĂ« jetĂ«s reale, por jo plotĂ«sisht  e mbĂ«shtetur nĂ« fakte , ndjek jetĂ«n e familjes mbretĂ«rore britanike nga vdekja e Mbretit George VI nĂ« 1952 e deri kur MbretĂ«resha Elizabeth II merr fronin.

Sezoni i katĂ«rt i serialit “The CroĂ«n”  ndalet gjithashtu edhe tek marrĂ«dhĂ«nia e princit Charles me Diana-n dhe Camilla-n. TrekĂ«ndĂ«shi i famshĂ«m i dashurisĂ« Ă«shtĂ« komentuar gjatĂ« si njĂ« nga situatat mĂ« tĂ« komplikuara tĂ« mbretĂ«risĂ«. AktorĂ«t Josh O’Connor dhe Emma Corrin janĂ« nĂ« mesin e favoritĂ«ve pĂ«r tĂ« fituar çmimet individuale “Emmy”. Ndarja e çmimeve do tĂ« bĂ«het mĂ« 10 Shtator dhe do tĂ« ketĂ« numĂ«r tĂ« kufizuar tĂ« audiencĂ«s.

Klan News


TĂ« ngjashme Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.