Sërish rekord të rasteve me Covid-19 në Gjermani, vetëm në 24 orë identifikohen rreth 40 mijë të infektuar

Situata epidemiologjike në Gjermani paraqitet alarmante.

Vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 39, 676 raste të reja të infektimeve. Ndërsa 236 persona kanë humbur jetën.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se incidenca javore për 100 mijë banorë u rrit në 232,1.

Sakaq ekspertët shprehen të shqetësuar sepse nëse situata nuk do të ndryshojë, atëherë vendi mund të përballet me 100, 000 viktima të tjera.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.