Sërish shifra të frikshme në Kosovë, mbi 2 mijë raste të reja me Covid-19 dhe 16 viktima në 24 orë

KOSOVË

Kosova ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shënmdetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2098 raste të reja ndërkohë që 16 qytetarë kanë humbur betejën ndaj Covid-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 780.637 doza të vaksinës ndërkohë që numri  total numri i rasteve aktive është 25.407.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *