Sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19 në Kosovë, mbi 1 mijë raste të reja dhe 17 viktima në 24 orë

Vazhdon të jetë i lartë numri i infektimeve me Covid-19 në Kosovë. Në 24 orët e fundit sipas ministrisë së Shëndetësisë janë regjistruar 1067 raste të reja.

Ndërkohë numri i viktimave ka pësuar një rritje të madhe ku vetëm në 24 orë3 17 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me Covid-19.

Ndërsa, gjatë kësaj kohe janë shëruar edhe 278 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *