Sërish tensione në Kuvendin e Kosovës, opozita bllokon mbajtjen e seancës plenare, Konjufca goditet me shishe uji

Në Kuvendin e Kosovës ka pasur sërish tensione mes deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës në opozitë, dhe të partisë në pushtet, Lëvizjes Vetëvendosje. Opozita ka tentuar që të parandalojë mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme që u thirr nga 41 deputetë. Fillimisht ata kanë bllokuar foltoren, teksa Kuvendi miratoi Projektligjin për çmimet e produkteve medicinale. Pas […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts