“S’është hera e parë që drejtuesi i opozitës vihet nën hetim”, Gazment Bardhi pyetet nëse Sali Berisha mund të dalë nga skena politike

seshte hera e pare qe drejtuesi i opozites vihet nen hetim gazment bardhi pyetet nese sali berisha mund te dale nga skena politike
seshte hera e pare qe drejtuesi i opozites vihet nen hetim gazment bardhi pyetet nese sali berisha mund te dale nga skena politike

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në News 24, komentoi edhe vendimin e Kuvendit për t’i hequr imunitetin Sali Berishës dhe nëse mund të ketë një dalje të tij nga skena.

“Unë nuk mendoj që zt. Berisha do të dalë nga skena. Nuk është hera e parë që një drejtues i opozitës është nën hetim. Ka ndodhur edhe me zt.Basha, i cili është marrë i pandehur nga viti 2018-2020 dhe kjo nuk ka ndikuar në veprimtarinë e tij politike. Edhe në këtë rast me sa kam kuptuar, ai do ta vazhdojë veprimtarinë politike. Nuk është moment i mirë për opozitën. Në këtë moment, secili prej nesh do të duhet të japë shumë më shumë nga vetja për ta mbajtur partinë të bashkuar”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts