Sfida speciale ndaj Dinamos së Kievit/ Legia me 3 shqiptarë në fushë, rikthehet edhe… Ernest Muçi

PANORAMA SPORT/ Legia e Varshavës, është mbrëmjen e sotme, një ndeshje bamirësie kundër ukrainasve të Dinamos së Kievit, që pas shumë javësh, rikthehet të luajë një ndeshje futbollit përpara tifozëve, ndërkohë që kampionati është ndaluar, si pasojë e luftës kundër Rusisë.

muci

Ajo që bie në sy në këtë përballje speciale, është aktivizimi nga minuta e parë, i 3 futbollistëve shqiptarë, Kastrati, Çelhaka dhe Muçi.

Një lajm i mirë është padyshim, rikthimi i Ernest Muçit, që ishte lënë në shtëpi nga trajneri në 3 ndeshjet e fundit. Talenti shqiptar, e nis nga minuta e parë duelin e sotëm, teksa kërkon të rikthehet më i fortë se kurrë.

LEXO LAJMIN E PLOTE TE PANORAMA SPORT

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *