Sfida Vllaznia-Prishtina/ Albin Kurti jep mesazhe bashkimi nga Shkodra: Populli është para politikës kështu që le të ndjekim vullnetin e tyre, kjo është më shumë se një lojë

sfida vllaznia prishtina albin kurti jep mesazhe bashkimi nga shkodra populli eshte para politikes keshtu qe le te ndjekim vullnetin e tyre kjo eshte me shume se nje loje

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka marrë pjesë mbrëmjen e sotme  në ndeshjen e basketbollit të meshkujve në superkupën mbarëkombëtare Vallznia-Prishtina.

Në Shkodër ku ishte e pranishme edhe kryebashkiakja Voltana Ademi dhe ministra e Arsimit Evis Kushi, Kurti ka dhënë mesazhe bashkimi.

Kuship

“Populli është para politikës kështu qe ne politikanët le të ndjekim vullnetin e popullit”- ka thënë Kurti.

“Është kënaqësi që jam në Shkodër. Kjo që po shohim mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më pak se ndeshje më shumë se lojë”- tha më tej ai.

Ai ka refuzuar të flasë për zgjedhjet lokale në Kosovë duke argumentuar se është heshtje zgjedhore.

“Sot është hështje zgjedhore, nesër flasin qytetarët”- tha Kurti

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts