Sfidë Interit dhe Atletikos së Madridit, skuadra e Serisë A hyn në garë për Paulo Dibalën

Paulo Dibala është bërë emri më i lakuar për merkaton e verës, teksa ylli argjentinas prej disa javësh ka marrë vendimin që të mos rinovojë me Juventusin dhe nga 30 qershori do të jetë një futbollist me parametra zero.

DIBALA

Sipas asaj që raporton “Fichajes.net”, përveç Interit dhe Atletikos së Madridit, fuqishëm në garë për shërbimet e Dibalës është futur dhe Roma e Zhoze Murinjos.

Një indicie e re për 28-vjeçarin ku mund të vijojë karrierën post-Juventus.

Aktualisht gjatë këtij sezoni me fanellën e Juventusit në Serinë A, Dibala është aktivizuar në 24 ndeshje, nga ku ka mundur të shënojë 8 gola dhe të dhurojë dhe 5 asiste për shokët e tij të skuadrës.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.