Shapkat e Steve Jobs shiten mbi 200 mijë $

13:34 16/11/2022

Çmimi më i lartë në histori në Ankand

Një palë sandale të veshura nga Steve Jobs janë shitur në ankand nga Julien’s Auctions për gati 220 mijë Dollarë. Është një model kamoshi nga Birkenstock që daton në mesin e viteve 1970 dhe mban gjurmën e themeluesit të Apple. Sipas shtëpisë së ankandeve, sandalet u vlerësuan në rreth 60 mijë Dollarë, por në fund çmimi gati u katërfishua. Ky është çmimi më i lartë i paguar ndonjëherë për sandale.

Jobs, i cili u nda nga jeta në vitin 2011 i veshi ato sandale gjatë momenteve më të rëndësishme në historinë e kompanisë “Apple”.

Steve Jobs ndryshoi botën jo vetëm me risitë e tij novatore, por edhe me stilin e tij të udhëheqjes së biznesit dhe modën e veshjes së sandaleve. Këto Birkenstocks u veshën nga Jobs ndërsa ai bëri histori dhe ishin elementi kryesor i ikonës së teknologjisë.

Në Tetor të vitit të kaluar, një palë Nike Air Ships të veshura nga legjenda e basketbollit Michael Jordan u shitën për 1.47 milionë Dollarë në ankand, duke thyer rekordin për këto lloj këpucësh.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts