SHBA, 19-vjeçari amerikan masakron me thikë dy gra shqiptare në Florida. I ndoqi në shtëpi dhe… (Foto)

Një 19-vjeçar amerikan përballet me dy akuza për vrasje të shkallës së parë me thikë të dy grave shqiptare, të cilat policia thotë se ai i ndoqi në shtëpi dhe i sulmoi.
Detektivët besojnë se Sage Gayle Curry, nga Largo, Florida i ndoqi viktimat në shtëpinë e tyre pranë bllokut 1000 të “Eighth Avenue NW” pasi i pa ato në publik, sipas Departamentit të Policisë Largo.

Zyrtarët zbuluan 19-vjeçarin pasi një fqinj i tij lajmëroi 911. Kur ata mbërritën, policia tha se brenda rezidencës gjetën dy gra të vdekura në dysheme.
Autorit iu lexuan të drejtat e tij, sipas policisë, dhe u tha oficerëve që ai hyri në shtëpi përmes një dritareje dhe sulmoi dy gratë “me thikën më të mprehtë të kuzhinës që mundi të gjente” – një thikë kasapi – shkroi një oficer në një raport arrestimi.

Ai goditi disa herë viktimën e parë në gjoks ndërsa ajo flinte, tha policia. Gruaja e dytë u përpoq ta mbronte atë, duke e plagosur 19-vjeçarin para se ai ta godiste fatalisht disa herë në fytyrë dhe qafë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Curry u largua nga shtëpia dhe i plagosur, kërkoi ndihmë nga fqinji i cili më pas thirri 911, tha policia. Sulmi “besohet të jetë një veprim i rastësishëm”, tha policia e Largos në një deklaratë të lëshuar të martën, por “kjo mund të ndryshojë ndërsa hetimi vazhdon”. Policia tha se 19-vjeçari “nuk ka asnjë lidhje të njohur” me gratë, por nuk tha se si u plagos.

Policia e Largos nuk ka publikuar emrat e viktimave, moshat e tyre ose të shpjegonte lidhjen e tyre. Ata thanë se i afërmi i viktimave përdori Ligjin Marsy, një ndryshim i miratuar nga votuesit në kushtetutën e shtetit që lejon viktimat e krimit ose familjet e tyre të fshehin identitetin e tyre nga llogaritë publike të policisë.

Raportet e arrestimit tregojnë se Curry tregoi shenja të çështjeve të shëndetit mendor, por nuk dhanë hollësi. Alkooli dhe ilaçet nuk ishin të përfshira, sipas raportit. Curry gjithashtu përballet me një akuzë për vjedhje me armë. Nuk ka të dhëna për arrestime të mëparshme në Qarkun e Pinellas.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.