SHBA/ AT&T vonon aktivizimin e 5G pranë aeroporteve

Kompania telefonike amerikane AT&T ka njoftuar se do të vonojë hyrjen në funksion të 5G (të planifikuar për të mërkurën) pranë aeroporteve. Vendimi u mor pasi kompanitë kryesore ajrore u shkruan autoriteteve amerikane duke paralajmëruar për rrezikun e pasojave katastrofike për shkak të rrezikut të ndërhyrjes në pajisjet në bord. Kompania tha se do të punojë me autoritetet rregullatore për të zgjidhur mosmarrëveshjen.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.