SHBA – Biden: Nuk është koha të ulim vigjilencën përballë COVID-19

Presidenti amerikan Joe Biden u bëri thirrje bashkëqytetarëve të tij që të vazhdojnë të respektojnë masat anti Covid pavarësisht progresit në vaksinim.

“Nuk është koha të ulim vigjilencën tonë nëse duam të kemi një 4 korrik të mirë për Ditën e Pavarësisë”, tha Biden.

Ai shtoi se ka ende një rrugë të gjatë për të bërë, duke iu referuar rrezikut të një vale të katërt të pandemisë.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.