SHBA dhe Perëndimi i shpallin ‘luftë’ ISIS: Do të përdorim të gjitha fuqitë për të eleminuar këtë organizatë terroriste, të gjithë anëtarët do të përballen me drejtësinë

Grupi i vendeve që janë bashkuar për të luftuar Shtetin Islamik , përfshirë Shtetet e Bashkuara , ka lëshuar një deklaratë duke u zotuar të punojë për të eleminuar grupin dhe duke synuar posaçërisht degën e tij në Afganistan që mori përgjegjësinë për sulmin me raketa të së hënës në aeroportin e Kabulit.

“Ne do të përdorim të gjithë elementët e fuqisë kombëtare – ushtarake, të inteligjencës, diplomatike, ekonomike, të zbatimit të ligjit – për të siguruar humbjen e kësaj organizate brutale terroriste,” tha koalicioni në një deklaratë të lëshuar nga departamenti i shtetit amerikan, i cili tha gjithashtu vendet “do të identifikonin dhe do t’i sillnin anëtarët e tyre para drejtësisë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *