SHBA, dy avionë përplasen në një pistë në aeroportin e Bostonit

shba dy avione perplasen ne nje piste ne aeroportin e bostonit
shba dy avione perplasen ne nje piste ne aeroportin e bostonit

Dy avionë JetBlue u përplasën në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar Logan të Bostonit të enjten në mëngjes, me kompaninë ajrore dhe Administratën Federale të Aviacionit të SHBA-së që konfirmuan incidentin.

“Një avion JetBlue që hyri në një pistë për heqjen e akullit në Aeroportin Ndërkombëtar të Bostonit u përplas me një avion tjetër JetBlue në një korsi ngjitur, duke shkaktuar dëme në krahun dhe bishtin e njërit,” tha administrata e aviacionit në një njoftim.

Kompania tha se nuk ka pasur lëndime të raportuara për pasagjerët ose ekuipazhin në asnjërin avion, i cili do të ndalohet për riparime.

“Siguria është prioriteti i JetBlue dhe ne do të punojmë për të përcaktuar se si dhe pse ndodhi ky incident ,” tha linja ajrore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts