SHBA, dy të vdekur nga të shtënat në brigjet e oqeanit në Virginia

Dy njerëz kanë vdekur dhe tetë të tjerë u plagosën nga të shtënat në brigjet e oqeanit në Virginia Beach, njoftoi policia.

Tetë persona u qëlluan pas orës 23:00 të premten, njoftoi policia në Virginia Beach në një deklaratë për shtyp. Të plagosurit u dërguan në spitalet lokale, ku disa prej tyre kishin plagë të rënda, kurse disa ishin në rrezik për jetën.

Një grua vdiq nga plaga me armë zjarri në vendngjarje, thuhet në njoftim. Në një konferencë të mëparshme për shtyp, shefi i policisë Paul Neudigate tha se vdekja ka të ngjarë të ketë ndodhur si rezultat i të shtënave të pakontrolluara.

Deklarata gjithashtu thekson se një oficer pësoi plagë të lehta. Neudigate tha se oficeri u përplas nga një automjet gjatë hetimit.

Një oficer tjetër qëlloi për vdekje një burrë në skenën e krimit, ndërsa oficerët po hetonin të shtënat, të cilat ishin nga afër, tha Neudigate. Oficeri u përball me burrin, që çoi në të shtënat me armë vdekjeprurëse.

Oficeri është vendosur në pushim administrativ. Ai ka shërbyer në departament pesë vite dhe është caktuar në divizionin e tij të operacioneve speciale.

Të shtënat paraprake dhe të shtënat e oficerëve po hetohen njëkohësisht, thuhet në njoftim.

“Kemi një incident shumë kaotik, një natë shumë kaotike”, tha Neudigate gjatë konferencës për shtyp.

Asnjë informacion nuk është dhënë për të dyshuarit. Neudigate tha se disa persona janë në arrest policie, por përfshirja e tyre e mundshme në të shtënat është ende nën hetim.

Rrugë të shumta u bllokuan gjatë gjithë natës ndërsa policia punonte në zonë/AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.