SHBA e konfirmon: Anija luftarake ruse Moskva u godit nga dy raketa ukrainase

Dy raketa ukrainase Neptun goditĂ«n Moskva – anijen e RusisĂ« nĂ« Detin e Zi – nĂ« fillim tĂ« kĂ«saj jave, tha tĂ« premten njĂ« zyrtar i lartĂ« amerikan i mbrojtjes.

Një vlerësim më i detajuar nga një zyrtar amerikan tha se goditja dhe fundosja e mëpasshme e anijes ishte rezultat i një rakete ukrainase.

CNN raportoi dje se SHBA-tĂ« besonin me “besueshmĂ«ri tĂ« mesme” se versioni i UkrainĂ«s i ngjarjeve nĂ« lidhje me njĂ« sulm raketor nĂ« anijen luftarake – tĂ« cilin Moska e ka kundĂ«rshtuar – ishte i saktĂ«, sipas njĂ« burimi tĂ« njohur me inteligjencĂ«n.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.