SHBA, e zhgënjyer me rolin e saj, jep dorëheqjen këshilltarja e Kamala Harris

SHBA

Symone Sanders, një këshilltare dhe zëdhënëse e zëvendës Presidentes së SHBA, Kamala Harris, do të largohet nga administrata e Biden në fund të vitit.
Lajmi u bë i ditur përmes një komunikate për shtyp nga Shtëpia e Bardhë.

39 vjeçarja Sander, një afrikano-amerikane, jep dorëheqjen pas një sërë thashethemesh rreth zhgënjimit të rëndë në ekipin e zëvendëspresidentit për rolin në hije të Harris në administratë deri më tani.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.