SHBA goditet nga stuhia e borës, mijëra familje dhe biznese pa energji elektrike

Më shumë se 330, 000 konsumatorë në Teksas, Arkanas, Tenesi dhe Ohio dhe New York janë në errësirë.

Vendet janë përfshirë nga një stuhi dimërore e cila ka shkaktuar reshje të dendura dëbore dhe ngrica në pjesën më të madhe në SHBA.

Stuhitë e dimrit mbeten gjithashtu të larta në Tenesi, Kentaki në New Yourk dhe Pensilvani si edhe në New England. Meteorologët i bëjnë thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të mos lëvizin në zonat e goditura nga stuhia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts