SHBA hap kufijtë, heq kufizimet për udhëtarët e huaj

shba hap kufijte heq kufizimet per udhetaret e huaj
shba hap kufijte heq kufizimet per udhetaret e huaj

09:56 26/10/2021

Biden firmos urdhrin, në linjat ajrore vetëm qytetarët e vaksinuar

Në Nëntor Shtëpia e Bardhe heq të gjitha kufizimet për qytetarët e huaj që hyjnë në Amerikë dhe kërkon vaksinimi të detyrueshëm për pasagjerët që udhëtojnë drejt kufijve të saj. Kufizimet e fluturimeve hiqen për herë të parë që nga fillimi i pandemisë në 2020. Ndalimet e fluturimeve u vendosen fillimisht nga Donald Trump dhe ky vendim u zgjat kur Biden mori pushtetin në Janar 2021.

Deklarata e nënshkruar nga presidenti Biden të hënën detyron linjat ajrore t’i kërkojnë statusin e vaksinimit udhëtarëve përpara se të hipin në avionë. “Është në interesin e Shteteve të Bashkuara që të largohen nga kufizimet”, thuhet në deklaratën e zotit Biden.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts