SHBA i ndalon Rusisë fluturimin special, Ministria e Jashtme: Tregoi armiqësi kundër vendit tonë, do të marrim masa

Uashingtoni nuk ka dhënë leje për një fluturim special të avionit shtetëror rus drejt Shteteve të Bashkuara.

Për këtë ka reaguar edhe ministria e Jashtme ruse, duke paralajmëruar se kjo nuk do të kalojë pa një kundërpërgjigje.

“Uashingtoni u dallua edhe njëherë për armiqësi kundër vendit tonë dhe nuk dha leje për një fluturim special që duhet të sillte në shtëpi zyrtarë të misioneve diplomatike ruse në SHBA dhe anëtarët e familjeve të tyre”, njoftoi zëdhënësja ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharov.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts