SHBA i vendos sanksione edhe familjes së zëdhënësit të Kremlinit

22:45 11/03/2022

Dmitry Peskov është zëdhënësi i Kremlinit prej vitesh. Tashmë, edhe familja e tij është në listën e sanksioneve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Qeveria amerikane ka vendosur së fundmi sanksione ndaj familjes së Peskov.

SHBA ka vendosur sanksione ndaj oligarkëve dhe elitave ruse.  /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.