SHBA-ja i heq vizat për Kroacinë, ëndrra amerikane tashmë bëhet realitet vetëm me një pasaportë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë hequr vizat për Kroacinë. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri kroat Andrej Plenkoviç.

Brenda pak ditësh, pas përgatitjeve teknike, qytetarët kroatë do të mund të udhëtojnë në SHBA vetëm me pasaportë, raportojnë mediat kroate.

“Sapo të përfundojnë përgatitjet teknike, qytetarët kroatë do të jenë në gjendje të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza”, tha Plenkoviç në një konferencë shtypi pas një takimi të përfaqësuesve të koalicionit qeverisës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *