SHBA, ka aprovuar 1.5 milion doza të vaksinës Moderna dhuratë për Hondurasin

1.5 milion doza të vaksinës Moderna janë aprovuar nga SHBA si donacion për Hondurasin. Këtë njoftim e bëri të ditur Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken.

Blinken tha në Twitter, se ky donacion do të shpërndahet nëpërmjet COVAX. Ai shtoi gjithashtu, se ne do të shpërndajmë vaksina të sigurta dhe efektive, me sa më shumë njerëz që të jetë e mundur.

Deri sa COVID-19 të mundet plotësisht. Hondurasi deri tani ka raportuar 259.628 raste me COVID-19 dhe ka patur 6.916 fatalitete.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *