SHBA, këngëtari R Kelly fajtor për abuzim seksual ndaj të miturve

Kelly, këngëtari i famshëm amerikan i R&B, u dënua nga një juri e Çikagos për tre akuza për pornografi ndaj fëmijëve.

Gjithashtu ai u shpall fajtor për tre nga pesë akuzat e abuzimit të të miturve për aktivitet seksual.

Në vend të kësaj, ylli u lirua nga akuzat se kishte komplotuar për të penguar drejtësinë në një gjyq të vitit 2008. Kelly, 55 vjeç, ishte dënuar tashmë në 2021 me 30 vjet për krim të organizuar dhe trafikim seksual, një dënim që tani rrezikon të zgjatet.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts