SHBA përgatit paketën e re të ndihmës ushtarake për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë në plan që të ndihmojnë akoma më shumë Ukrainën në konfliktin e saj me Rusinë, duke ofruar akoma më shumë suport ushtarak për qeverinë e Kievit, e cila ka që nga shkurti i vitit 2022, që po përballet me agresionin rus.

Administrata e Joe Biden do të shpallë një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën javën e ardhshme, tha zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Matthew Miller.

“Ne do të vazhdojmë të furnizojmë me artileri dhe sisteme të tjera, dhe kemi më shumë njoftime në ditët në vijim për sisteme të tjera shtesë që synojmë për të furnizuar Ukrainën”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts