SHBA, policia vret tigrin i cili sulmoi një person në kopshtin zoologjik

Policia amerikane është detyruar të vrasë një tigër i cili në një kopsht zoologjik në shtetin e Floridës sulmoi një person që punonte në mirëmbajtjen e pastërtisë.

Policia u përpoq të frenonte tigrin që sulmoi personin dhe e kafshoi në krahun e tij, por ata nuk ia dolën, kështu që iu desh ta vrisnin, raportoi BBC.

Tigri i cili i shkaktoi plagë të rënda 20-vjeçarit,  është transportuar në spital.

Policia ndau informacionin se ngjarja ndodhi pasi personi hyri në një zonë të paautorizuar dhe se ai nuk ishte përgjegjës për pastrimin e kafazit dhe habitatit por të tualetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.