SHBA/ Presidenti Biden i gatshëm për dozën përforcuese të vaksinës: Do të pres sa ta kenë të gjitha shtetet

Presidenti amerikan Joe Biden do të marrë dozën përforcuese Covid, por do të presë derisa të jetë gjerësisht e disponueshme.

Lajmi është bërë i ditur nga sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki.

Biden  paraqiti  dje një plan të gjerë për të forcuar përgjigjen amerikane kundër pandemisë COVID-19, e nxitur nga varianti Delta, veçanërisht duke e bërë vaksinimin të detyrueshëm për punonjësit federalë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *