SHBA regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në gjashtë muajt e fundit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan numrin më të ulët të vdekjeve nga koronavirus në më shumë se gjashtë muaj.

“Me vetëm 277 vdekje, numri i përgjithshëm i vdekjeve për shkak të pandemisë në vend u rrit në 555 001”, sipas të dhënave të fundit të përpiluara nga Universiteti Johns Hopkins.

Kjo është vetëm një e treta e mesatares javore të 816. Herën e fundit numri më i ulët ditor i vdekjeve nga Covid-19 në SHBA u regjistrua më 27 shtator, 2020.

Fundjava e festave dëshmoi gjithashtu një numër dukshëm më të ulët të rasteve të reja. Me 36 670 raste të reja që raportojnë në të gjithë vendin, numri i përgjithshëm i vendit arriti në 30 706 129. Kjo është shumë poshtë mesatares 7-ditore prej 64 019.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.