SHBA rihap ambasadën në Kiev

00:05 19/05/2022

Blinken: Ukrainasit kanë mbrojtur atdheun e tyre

Pas më shumë se tri muajsh mbyllur, është rihapur në Kiev Ambasada Amerikane e cila u mbyll 10 ditë përpara nisjes së luftës atje.

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken tha se ukrainasit e kanë mbrojtur atdheun e tyre me ndihmën ushtarake që SHBA ka dhënë dhe se tani është koha që flamujt të ngrihen sërish në ambasadë.

Zotimi për rihapjen e Ambasadës Amerikane në Ukrainë erdhi muajin e kaluar nga Blinken pas një takimi që ai pati me Presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.