SHBA sanksionoi zyrtarin e lartë serb, Albin Kurti: Bashkimi Evropian të ndjekë të njëjtën rrugë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur sot se rasti i Aleksandar Vulinit në Serbi tregon se “përzierja helmuese e autokracisë dhe korrupsionit” rrezikon paqen dhe sigurinë në rajon. Në një postim në Twitter ai i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar evropian që të ndjekë vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të sanksionuar […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts