SHBA shpall “non grata” dy zyrtarë publikë maltezë për veprime korruptive që minojnë shtetin e së drejtës

SHBA shpalli sot “non grata” dy zyrtarë të lartë publikë maltezë, sipas zëdhënësit të Departamentit amerikan të Shtetit, Ned Price.

“Departamenti amerikan i Shtetit i përcaktoi publikisht ish-zyrtarët publikë maltezë, Konrad Mizzi dhe Keith Schembri si të papërshtatshëm për hyrje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për veprime korruptive që minojnë shtetin e së drejtës në Maltë”, deklaroi Ned Price.

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten #Të BashkuarKundërKorrupsionit me Maltën”, theksoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *