SHBA shton Turqinë në vendet me rrezik të lartë nga Covid-19 dhe paralajmëron qytetarët të mos udhëtojnë drejt saj

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve  (CDC) e kanë shtuar Turqinë në vendet më të rrezikuara për shkak të rritjes së numrit të rasteve të Covid-19, duke këshilluar amerikanët që të shmangin udhëtimet në atë vend.

Në vend të kësaj, CDC lehtësoi rekomandimet e saj dhe direktivën e udhëtimit në Indi.

CDC e shtoi Turqinë në nivelin “Niveli 4: Shumë i Lartë” Covid-19, ndërsa e uli Indinë në “Niveli 2: Mesatar”.

Presidenti amerikan Joe Biden më 30 prill vendosi kufizime të reja udhëtimi në Indi për shkak të epidemisë Covid-19, duke ndaluar që shumica e qytetarëve jo-amerikanë në Indi të hyjnë në Shtetet e Bashkuara për 14 ditët e fundit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.