SHBA/Të shtëna me armë në një kampus universitar në Virxhinia, dy policë mbetën të vrarë

Dy policë u vranë Gjatë një sulmi me armë  në një kampus universitar në Virxhinia. Autori u kap menjëherë pas kësaj, por autoritetet nuk zbuluan detajet e tij personale apo motivin e sulmit.

Dy oficerët, John Painter dhe J. J. Jefferson, u qëlluan në një pritë në kampusin e Kolegjit Bridgewater, por asnjë student nuk duket të jetë përfshirë në incident.

Presidenti i SHBA Joe Biden komentoi menjëherë: “Një të shtënë tjetër mori jetën e dy policëve të guximshëm. Jill dhe unë po lutemi për familjet e të humburve.

Dhuna me armë kundër forcave të rendit është e neveritshme dhe duhet të përfundojë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *