SHBA/ Tërmeti me magnitudë 4.3 godet Los Angelos, shkëndijë në rafinerinë e naftës

Shërbimi Gjeologjik Amerikan lajmëroi se një tërmet me magnitudë 4.3 goditi Kaliforninë Jugore të premten në mbrëmje.

Tërmeti ishte rreth gjysmë milje në juglindje të Carson në Los Angeles County në orën 7:58 pasdite

Gjithashtu një shkëndijë u pa në rafinerinë Carson, por zyrtarët e zjarrit thonë se nuk kishte dëme apo rrezik për publikun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.