SHBA tjetër ndihmë shtesë për Ukrainën, Biden pret të enjten Zelenskyn në Shtëpinë e Bardhë

SHBA pret të shpallë ndihmë shtesë për Ukrainën javën e ardhshme.

Kështu deklaroi dje Këshilltari i Sigurisë Kombëtare Jake Sullivan, duke njoftuar gjithashtu se Presidenti Joe Biden do të presë presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Shtëpinë e Bardhë të enjten.

Zelensky pritet të takohet me udhëheqjen e Kongresit gjatë qëndrimit në Uashington, tha Sullivan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts