Shefat e BE-së kërkojnë de-përshkallëzim në Veri sipas 3 pikave të Borellit: Nëse dështohet do të ketë pasoja

Në Këshillin e Bashkimit Evropian sot janë miratuar edhe konkluzionet sa i përket zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor, konkretisht dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në këtë konkluzion thuhet se Këshilli i Bashkimit Evropian dënon incidentet e dhunshme të ndodhura së fundi në veri të Kosovës dhe ka bërë thirrje për de-eskalim të menjëhershëm të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts