Shefi i BE-së në Kosovë: Masat do të hiqen sapo Kosova të kontribuojë në deeskalimin e situatës në Veri

Shefi i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, në Komisionit për Integrime Europiane sot tha se ka diskutuar për situatën aktuale në veri, raportet Kosovë-BE, si dhe për masat e fundit të BE-së ndaj Kosovës. Për këto të fundit, ai tha se janë të përkohshme dhe se do të hiqen kur Kosova “do të kontribuojë në […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts