Shefi i OKB-së takohet me Lavrov në Moskë: Duhet t’i japim fund luftës në Ukrainë!

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres është takuar ditën e sotme ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov në Moskë.

Guterres ka ritheksuar nevojën për të bërë gjithçka për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë.

“Ne kemi nevojë për një armëpushim sa më shpejt të jetë e mundur”, ka thënë Guterres.

Gjithashtu Guterres pritet të takohet edhe me presidentin rus Vladimir Putin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com