Shefi i Zyrës së BE-së në Prishtinë: Masat e Bashkimit Europian janë të përkohshme dhe të kthyeshme, por..

Shefi i Zyrës së BE-së në Prishtinë, Thomas Szyunog, ka raportuar sot para Komisionit për Punë të Jashtme lidhur me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës. Szyunog ka thënë se masat e Bashkimit Evropian janë të përkohshme dhe të kthyeshme, por thotë se duhet një angazhim konstruktiv për të arritur de-eskalimin ashtu siç kanë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts