Sheh hajdutin duke iku me kasafortë në rrugë, shqiptari përleshet me policët spanjollë para se të…

sheh hajdutin duke iku me kasaforte ne rruge shqiptari perleshet me policet spanjolle para se te
sheh hajdutin duke iku me kasaforte ne rruge shqiptari perleshet me policet spanjolle para se te

Katër agjentë të Policisë Lokale të Pobla de Vallbona në Spanjë arrestuan një hajdut shqiptar pasi u pikas nga një fqinj kur po ikte me një kasafortë në duar. Hajduti zbriti nga fasada e një ndërtese dhe vrapoi nëpër rrugët e qytetit, por u arrestua menjëherë nga policia pas një ndjekjeje. Ngjarjet nisën rreth orës 18:00 në rrugën Mercat.

Një fqinj u ngjit në tarracën e shtëpisë së tij pasi dëgjoi zhurma që ngjallën dyshime dhe pa hajdutët duke ikur. Njëri nga ta hodhi në rrugë kasafortën që mbante dhe vazhdoi arratisjen.

Pas njoftimit për ngjarjen, në vendngjarje kanë shkuar dy patrulla të Policisë Vendore. Një nga agjentët më pas filloi një ndjekje, duke vrapuar nëpër rrugët e Pobla de Vallbona, ndërsa oficerët e tjerë të policisë u përpoqën të bllokonin rrugën e hajutit me makinat e tyre të patrullës.

Pak minuta më vonë, agjentët kapën dhe ndaluan hajdutin në rrugën Cervantes pas një përleshje mes tyre. Hajduti ka bërë rezistencë të fortë dhe ka shtyrë efektivët e policisë, por është nënshtruar dhe i janë vendosur prangat.

Pasi e kontrolluan, agjentët sekuestruan dy unaza argjendi që ai sapo kishte vjedhur nga një shtëpi. Ata gjetën edhe kasafortën dhe ia dorëzuan pronarit të saj. Të paktën dy hajdutë të tjerë arritën të arratiseshin pasi iu shmangën kordonit të policisë.
Policia lokale e çoi shqiptarin në selinë e Gardës Civile të Pobla de Vallbona, e cila mori përsipër hetimet. I arrestuari, 27 vjeç, i përket një bande udhëtuese të specializuar për grabitje banesash. Një firmë ligjore e Barcelonës mori përsipër mbrojtjen e tij menjëherë pasi ai u arrestua, sipas burimeve.

Shqiptari është vënë para drejtësisë si autor i dyshuar i një grabitjeje me forcë. Sipas hetimeve fillestare, hajdutët zgjodhën dhe vëzhgonin pronarin e një lokali tregtar për të grabitur shtëpinë e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts