Sheikët nisin të trazojnë Premier Ligën, Antonio Konte pranë rikthimit në Angli
Blerja e Njukastëll Junajtid nga sheikët e Arabisë Sauditë ka prishur balancat në Premier Ligë duke treguar se sa influencë ka leku ditët e sotme.

ANTONIO KONTE 1

Edhe pse një ekip jo me shumë histori në Premier Ligë, Njukastëll është gati të startojë një epokë të rë me objektiva të reja. Qëllimi i parë i parë i sheikëve është afrimi në skaudër i një trajneri me emër, dhe Antonio Konte është më i përfolur për momentin.

Konte do të rikthehej sërish në Premier Ligë pas 3 vitesh kur drejtoi Çelsit ndërmjet 2016 dhe 2018. Aktualisht tekniku italian është pa punë pasi u largua nga Interi ku fitoi titullin kampion, dhe Konte mund të bindet me një projekt serioz që do të afronte në skuadër lojtarë me emër.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.