Shembet miniera në Meksikë, të paktën shtatë minatorë të zhdukur (VIDEO)

Të paktën shtatë punëtorë, janë bllokuar në një minierë qymyri në Meksikë. Sipas mediave të huaja, miniera e qytetit Coahuila, u shemb ditën e djeshme, ndërsa brenda saj kanë mbetur të bllokuar 7 minatorë.

Shkak i incidentit të rëndë është bërë shembja dhe përmbytja.

Ekipet e kërkim-shpëtimit janë ende në zonë, për të kërkuar për minatorët e zhdukur, ndërsa të tjerë janë shëruar dhe aktualisht ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.