Shembet pjesërisht një pallat në Majami

14:20 24/06/2021

Një i vdekur e disa të plagosur, të paqarta shkaqet

Këto janë rrënojat e një pallati banimi 12-katësh në Majemi, që u shemb pjesërisht rreth orës 2 të mëngjesit të kësaj të Enjteje.

Autoritetet kanë nxjerrë deri më tani trupin e pajetë të një banori, ndërsa disa të tjerë janë gjetur të gjallë nën rrënoja dhe u dërguan menjëherë në spital.

Shkaqet e shembjes janë ende të paqarta. Banorët e pjesës tjetër të ndërtesës që nuk u dëmtua shprehen të shokuar dhe nuk arrijnë ta kuptojnë si ndodhi shembja kur nuk pati asnjë lëkundje toke paraprakisht.

Në disa media hidhen dyshime se pjesa e shembur ka qenë e amortizuar. Pallati ndodhet në një zonë turistike me ishuj të vegjël, jo shumë larg brigjeve kontinentale të qytetit, ishte ndërtuar në vitin 1981 dhe ka 130 apartamente banimi.

Tv KlanBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *